Як підвищити свої шанси на отримання візи США

Процес отримання туристичної візи в США фактично складається з двох етапів: підготовки анкети та співбесіди. На отримання візи мають великий вплив об’єктивні фактори, які змінити не вдасться, та суб’єктивні, які можна виправити на свою користь. Про них і поговоримо.

Об’єктивні чинники, що впливають на отримання візи США

Коротко про те, що не можна виправити у візовій анкеті.

Родичі в США. Приховувати наявність родичів, які живуть в США, не радимо — буде тільки гірше, те ж саме стосується випадків, коли в Штатах живуть батьки або один з батьків.

Вік і стать. Самотній дівчині або хлопцю віком 20-25 років вкрай складно отримати візу, але спробувати варто, так як є багато інших суб’єктивних і об’єктивних факторів. Якщо інші фактори проти вас — робота, дохід, історія поїздок, доведеться або ризикувати грошима і йти в посольство незважаючи ні на що, або трохи зачекати і змінити щось на свою користь.

Всі інші питання анкети або не впливають на отримання візи або до них можна ставитися творчо.

 

Суб’єктивні чинники, що впливають на отримання візи в США

Ми назвали їх суб’єктивними, тому що деякі дані можна показати по-різному. Відповідно, результат також буде різним. Ви або отримаєте візу США або НЕ отримаєте.

Робота. Справедливо вважається важливим фактором зв’язку з батьківщиною. Хороша високооплачувана робота збільшує шанси. І навпаки. Робота не обов’язково повинна бути «офіційною», тобто із записом в трудовій книжці. Вона просто повинна бути. Звичайно, існує безліч програм верифікації, але не все так прямолінійно.

Роботою вважається будь-яке джерело доходів, навіть неофіційне. Головне, щоб воно було легальним.

В анкеті потрібно вказувати основне джерело доходів. Ви можете проводити бізнес-тренінги, можете здавати квартири в оренду або займатися рукоділлям та в’язати вироби на продаж. Це все — ваша робота.

 

Який повинен бути дохід для отримання візи в США

Прямого зв’язку немає, але дохід повинен дозволяти поїхати в Штати з туристичними цілями. Наприклад, для поїздки в Нью-Йорк на 10 днів потрібно ніяк не менше 1200$ — 1500$.

 

Легенда або цілі поїздки в США.

Легенда — головний суб’єктивний фактор. Легенда повинна бути пов’язана з вашим життям на батьківщині. Якщо ви IT-шник, то цілком можете їхати на конференцію про нові цифрові технології, але необхідне запрошення. А ось поїхати на виставку присвячену мобільним засобам комунікацій можна і без запрошення, наприклад, з метою познайомитися з майбутніми партнерами.

Ви молода жінка, яка заробляє на життя здачею в оренду квартир? Тоді сміливо можете говорити, що збираєтеся в Нью-Йорк на різдвяні розпродажі. Шопінг — відмінний привід полетіти в Нью-Йорк. Якщо ви успішний підприємець (це повинно бути видно з анкети) то можете збиратися в Лас-Вегас, а завзятий турист, у в активі якого кілька країн південно-східної Азії, може говорити, що збирається відвідати національні парки США.

 

Історія ваших попередніх поїздок

Це дійсно має значення при отриманні туристичної візи і в тому випадку, якщо мета — чистий туризм. Якщо окрім Туреччини ви нікуди не їздили, не варто складати історію, що збираєтеся подорожувати з туристичними цілями по США — скоріш за все, вам ніхто не повірить, навіть якщо це правда.

Якщо історії подорожей немає — вищі шанси у тих, хто збирається на семінар-конференцію-виставку. Якщо історія подорожей багата — сміливо говоріть, що збираєтеся подорожувати по Америці, наприклад по Каліфорнії — багатій на пам’ятки штат.

Підвищити шанси за допомогою автобусних турів не вийде — це марна трата часу і грошей. Краще поміняйте мету поїздки, яка буде відповідати вашій діяльності.

Якщо все ж таки хочете збільшити шанси на отримання візи в США за рахунок відвіданих країн, тоді протягом року-двох помандруйте по віддалених куточках світу, а потім знову йдіть у посольство. 

 

Англійська мова

Вважається, що це негативний фактор для отримання візи в США. Але не завжди. Якщо ви зібралися просто подорожувати, то англійська вам потрібна в межах шкільної програми. Можна вказувати в анкеті, що ви її не знаєте.

Але якщо ви зібралися шукати партнерів на виставці або збираєтеся на курси підвищення кваліфікації — англійська потрібна і знання мови точно перевірять. Візовий офіцер під час розмови просто перейде на англійську.

 

Поведінка на візовій співбесіді

Ваша мета поїздки в США може бути правдою, а може і не бути. Візові офіцери теж про це знають. Але часто вірять вигаданим історіям і НЕ вірять правді.

Поради прості.

  • Відповідайте впевнено, всі ваші наміри повинні відповідати вашому способу життя.
  • Відповідайте коротко і доступно, ніхто не любить заплутаних історій.
  • Відповідайте щиро, але дайте зрозуміти, що відмова у візі НЕ буде для вас величезною трагедією.
  • Не бійтеся і не хвилюйтеся. Тремтіння в голосі — знак того, що візу ви НЕ отримаєте. Просто спокійно відповідайте на питання, без надриву і зайвої показухи. Посміхайтеся, але без зловживання. Не намагайтеся сподобатися офіцеру — це марно.
  • Запам’ятайте і повірте в те, що ви збираєтеся говорити на співбесіді. Основні питання можуть стосуватися мети вашого поїздки, вашої роботи на батьківщині і вашого доходу. Співбесіда триває не більше 3-4 хвилин.
  • Одягайтеся просто, як в офіс або в кіно. Так, щоб не відволікати візового офіцера від роботи. Ну ви зрозуміли.

Правильно сплануйте свою мету подорожі в США, правильно сформулюйте рід занять та джерело доходу, вірно оцініть свою історію подорожей і ваші шанси на отримання візи виростуть.

 

Найголовніше

На візовій співбесіді НЕ буде підказок з інтернету. Покладайтеся лише на себе і все вийде.

Бажаємо вам удачі!

Поставте лайк нижче і поділиться статтею, якщо ви вважаєте, що ця інформація була для вас корисною 😉

 

За матеріалами @Oleksii Gavryliuk