В Україні змінилися правила вивезення дітей за кордон

28 серпня набули чинності зміни до законодавства, ухвалені Верховною Радою 3 липня.

📌 Якщо дитина проживає з одним із її батьків, який не перешкоджає другому із батьків у побаченнях або спілкуванні — така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця.

1⃣ Якщо відомо місце проживання другого з батьків, напишіть йому рекомендованого листа про: — державу прямування; — мету та тривалість поїздки

2⃣ На кордоні пред’явіть копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

🔔 ПАМ’ЯТАЙТЕ! Повернутись в Україну з дитиною потрібно в строк до 1 місяця з дати виїзду. За умисне порушення цих строків вас чекає штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн. та втрата права ви’ізду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

 

📌 Якщо дитині заборгували аліменти понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою — можете виїхати з дитиною на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

1️⃣ Отримайте довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.

2️⃣ На кордоні пред’явіть довідку про наявність у другого з батьків заборгованості понад 4 місяці або понад 3 місяці та документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

 

📌 Якщо сплачуєте аліменти вчасно — можете виїхати з дитиною на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.

1⃣ Напишіть рекомендованого лист другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.

2⃣ Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа — подайте до суду заяву щодо надання дозволу на виізд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

3⃣ На кордоні пред’явіть нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішеннясуду про дозвіл на виїзд дитини.

🔔 Обов’язково поверніться з дитиною в Україну у строк, передбачений згодою чи рішенням суду.