Англомовні СЕРІАЛИ за рівнями від початкового (А1) до прогресивного (С1)

Серіали – прекрасне джерело живої розмовної мови. До того ж, завжди є змога увімкнути субтитри і сприймати нову лексику не лише на слух, але й візуально.

Для рівня Elementary (A1)

(Можете зрозуміти найпростіші слова і вирази)

 • Adventure Time (Час пригод) – США, 2010-2016. Мультсеріал розповідає про пригоди хлопчика Фінна і його найкращого друга – пса Джейка, що розмовляє, які проживають на Землі Ууу. Не будьте ошуканими дитячою анімацією та казковим сюжетом – мова серіалу сповнена сатирою на повсякденне життя і дорослим гумором.
 • Hey, Arnold! (Гей, Арнольде!) – США, 1996-2004. Арнольд – звичайний чотирикласник: йому подобається вчитися, гуляти зі своїми друзями, а також допомагати рідним та друзям у вирішенні складних життєвих питань. А ще його бабуся знає карате, дід може віджиматися на одній руці, а домашня тварина – свинка.
 • Dexter’s Laboratory (Лабораторія Декстера) – США, 1996-2003. 5-річний хлопчик Декстер – справжній геній. У нього навіть є власна лабораторія, де кожного дня він проводить цікаві, а й інколи небезпечні експерименти. З кожним новим таким експериментом відбувається все більше веселих ситуацій.
 • Alf (Альф) – США, 1986-1990. Комедійний серіал про милого прибульця, планета якого була знищена, і він знаходить притулок в звичайній американській родині.

Для рівня Pre-Intermediate (A2)

(Маєте базові знання і невеликий словниковий запас)

 • Misfits (Покидьки) – Великобританія, 2009-2013. П’ятеро молодих правопорушників відбувають покарання на громадських роботах. Несподівано вони стають жертвами блискавки, та отримують надприродні можливості.
 • Modern Family (Американська сімейка) – США, 2009–… Клер і Філ – типова родина з трьома дітьми; батько Клер, Джей, одружений на жінці, яка майже вдвічі молодша за нього; її брат Мітчелл – гей, і він разом зі своїм партнером Камероном удочерили в’єтнамську дівчинку. Сучасна американська сімейка – сучасна мова та найновіший сленг.
 • Friends (Друзі) – США, 1994-2004. Справжня класика: шість друзів з Нью-Йорка щодня потрапляють у кумедні незвичні ситуації. Романтичні стосунки, життєві ситуації та один великий диван – серіал на усі часи.
 • How I Met Your Mother (Як я познайомився з вашою мамою) – США, 2005-2014. Одного дня головний герой серіалу – Теда Мосбі – почав розповідати своїм дітям історію зустрічі з їхньою мамою. І це вийшла дуже довга історія.

Для рівня Intermediate (B1)

(Розумієте майже все, однак все рівно іноді заглядаєте в словник)

 • Black Books (Книгарня Блека) – Великобританія, 2000-2004. Бернард Блек – соціофоб, мізантроп і серійний пияка. А ще – власник книгарні, клієнтів якої відверто ненавидить. Вам сподобаються ці метафори.
 • The IT Crowd (Айтішники) – Великобританія, 2006-2013. Хочете знати, як працює відділ технічної підтримки у великій IT-компанії та якою професійною лексикою вони користуються? Влаштовуйтесь зручніше перед екранами.
 • Vikings (Вікінги) – Канада, Ірландія, 2013–… Історія безстрашного воїна Рагнара Лодброка, і його шлях до корони усіх племен вікінгів. В основу сюжету покладені легенди та реальні події із життя Лодброка та його братерства вікінгів. Цей серіал – «Гра престолів» без фентезі та зі скромнішим бюджетом.
 • The Walking Dead (Ходячі мерці) – США, 2010–… Історія групи людей, які намагаються вижити у світі, який став жертвою зомбі апокаліпсису. Тут інстинкти беруть верх над людськими почуттями, а межі між добром та злом вже не існує.

Для рівня Upper-Intermediate (B2)

(Розумієте все, про що говорять герої; маєте гарний словниковий запас)

 • Breaking Bad (Пуститися берега) – США, 2008-2013. Волтер Вайт – добрий і милий вчитель хімії. Одного дня йому діагностують рак легенів у термінальній стадії. Бажаючи фінансово забезпечити свою родину, він починає займатися виготовленням і продажем метамфетаміну.
 • The Big Bang Theory (Теорія великого вибуху) – США, 2007–… Двоє талановитих друзів-фізиків одного дня знайомляться зі своєю новою сусідкою – симпатичною білявкою. Вас чекають комікси, наукові експерименти, «Стар-трек», і одвічний пошук звичайного людського кохання.
 • Dexter (Декстер) – США, 2006-2013. На перший погляд Декстер Морган – звичайний чоловік. Він працює судовим експертом у поліції Майамі, піклується про свою сестру Дебору і зустрічається з прекрасною дівчиною Ритою. Але насправді Декстер – серійний маніяк, який веде полювання на таких самих «монстрів», як і він.
 • Suits (Костюми або Позови) – США, 2011–… Майк Росс має надзвичайний талант – він запам’ятовує кожне слово у кожній книжці, яку прочитав. Цей талант допомагає йому заробляти – він складає юридичні тести за інших. Одного разу Майк потрапляє на співбесіду до кращого юриста Нью-Йорка – Гарві Спектра, і той вирішує взяти хлопця до себе.

Для рівня Advanced (C1)

(Ви все прекрасно розумієте, але хочете розширити свій словниковий запас із якоїсь специфічної теми)

 • House M.D. (Доктор Хаус) – США, 2004-2012. Грегорі Хаус – цинічний, грубий і неприємний чоловік, до того ж наркозалежний. Але й талановитий лікар і діагност, завдяки якому було врятоване не одне життя.
 • Game of Thrones (Гра престолів) – США, 2011–… Культовий фентезійний серіал за романами Джорджа Мартіна. Історія розповідає про боротьбу за владу у державі Семи Королівств. Інтриги, кров, секс – все що треба для гарного настрою та свіжої лексики.
 • Sherlock (Шерлок) – Великобританія, 2010–… Щоб було, якби відомий детектив Шерлок Холмс жив у наші часи? Відповідь у цьому серіалі.
 • Mr. Robot (Містер Робот) – США, 2015–… Елліот – молодий хлопець, який страждає від соціопатії, соціофобії й депресії. Вдень він інженер із кібербезпеки, а вночі хакер, який займається виявленням покидьків і злодіїв. Одного дня йому пропонують приєднатися до підпільної хакерської групи, яка намагається знищити могутню корпорацію.

© Студвей