Для того, щоб їздити до Європи без візи, дітям так само, як і дорослим, обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України.
Про це повідомляє Держприкордонслужба.
У відомстві зазначили, що закордонний паспорт дітям від народження і до 16 років оформляється строком на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років.
У Держприкордонслужбі також додали, що до 12 років діти не здають відбитки пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в’їзд до ЄС. Вже з 12 років ця процедура є обов’язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років.
Діти віком від 16 років і старші мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна лише у супроводі обох батьків, або у супроводі одного з батьків чи з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків.
Якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновлювачів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновлювача). В той же час якщо один із батьків живе за кордоном, то згоду засвідчують у консульських установах МЗС України.
Якщо один із батьків не хоче підписувати згоду, то такий спір вирішується у судовому порядку.
Нагадаємо, 22 травня, офіційний журнал Євросоюзу опублікував рішення про надання безвізового режиму для України. Згідно з документом безвізовий режим для України починає діяти через 20 днів після опублікування — 11 червня.
© nv.ua